Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi · Pendik, İstanbul
Nuri Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi
Nuri Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2025 LGS yerleştirmesinde 377,041 taban puanıyla öğrenci aldı. 2025 yerleştirmesinde taban yüzdelik dilimi Türkiye geneli %14,70 oldu (2026 yüzdelikleri henüz yayımlanmadı). Bir önceki yıla göre yüzdelik dilim iyileşti (okula girmek zorlaştı). Okul merkezî sınav (LGS) puanıyla öğrenci alıyor.
- 2025 taban puanı
- 377,041
- 2025 yüzdelik dilim
- %14,70
- Türkiye geneli
- 2025 kontenjanı
- 30
- Pansiyon
- Yok
Programlar ve öğrenci alma bilgisi
| Program | Yerleştirme | Yabancı dil | Öğrenim | Öğrenci | Pansiyon |
|---|---|---|---|---|---|
| Bilişim Teknolojileri Alanı | Merkezî sınav (LGS) | İngilizce | 4 yıl | Kız | Yok |
| Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı | Merkezî sınav (LGS) | İngilizce | 4 yıl | Kız | Yok |
| Uçak Bakım Alanı | Merkezî sınav (LGS) | İngilizce | 4 yıl | Kız | Yok |
| Uçak Bakım Alanı | Merkezî sınav (LGS) | İngilizce | — | Kız | Yok |
Merkezî sınavla öğrenci alan okullar; fen ve sosyal bilimler liseleri ile proje okulu statüsündeki Anadolu, Anadolu imam hatip ve mesleki-teknik Anadolu liseleridir.
Son 5 yılın taban puanı ve yüzdelik dilimi
Puanlar her yıl sınavın zorluğuna göre değişir; yıllar arasında karşılaştırma için yüzdelik dilim daha güvenilirdir.
Bilişim Teknolojileri Alanı (Merkezî sınav (LGS), İngilizce)
| Yıl | Taban puan | Yüzdelik dilim | Kontenjan | Yerleşen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 351,883 | %19,85 | — | — |
| 2024 | 348,076 | %23,75 | 30 | 30 |
| 2023 | 333,470 | %29,85 | 30 | 30 |
| 2022 | 298,409 | %36,86 | 30 | — |
| 2021 | 251,870 | %48,49 | 30 | — |
Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Merkezî sınav (LGS), İngilizce)
| Yıl | Taban puan | Yüzdelik dilim | Kontenjan | Yerleşen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 338,623 | %22,43 | — | — |
| 2024 | 348,076 | %23,75 | 30 | 30 |
| 2023 | 333,470 | %29,85 | 30 | 30 |
| 2022 | 298,409 | %36,86 | 30 | — |
| 2021 | 251,870 | %48,49 | 30 | — |
Uçak Bakım Alanı (Merkezî sınav (LGS), İngilizce)
| Yıl | Taban puan | Yüzdelik dilim | Kontenjan | Yerleşen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 377,041 | %14,70 | 30 | 30 |
| 2024 | 348,076 | %23,75 | 30 | 30 |
| 2023 | 333,470 | %29,85 | 30 | 30 |
| 2022 | 298,409 | %36,86 | 30 | — |
| 2021 | 251,870 | %48,49 | 30 | — |
Uçak Bakım Alanı (Merkezî sınav (LGS), İngilizce)
| Yıl | Taban puan | Yüzdelik dilim | Kontenjan | Yerleşen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 377,041 | %14,70 | 30 | 30 |
| 2024 | 348,076 | %23,75 | 30 | 30 |
| 2023 | 333,470 | %29,85 | 30 | 30 |
| 2022 | 298,409 | %36,86 | 30 | — |
| 2021 | 251,870 | %48,49 | 30 | — |
— : o yıl için kaynakta değer yok (program açılmamış ya da değer henüz yayımlanmamış).
Üniversite hedefleri
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin sık yöneldiği alanlarda üniversite bölümlerinin taban puanlarını kardeş sitemiz YKS Puan'da inceleyebilirsiniz.
TYT ile girilen ön lisans programları →İstanbul'da benzer puanlı liseler
| Lise | İlçe | Tür | Taban puan (2026) | Yüzdelik (2025) | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|---|
| Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | Bağcılar | MTAL | — | %14,75 | 30 |
| Şehit Onbaşı Murat Şengöz Anadolu İmam Hatip Lisesi | Arnavutköy | Anadolu İmam Hatip | — | %14,87 | 30 |
| Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip LisesiPansiyon | Üsküdar | Anadolu İmam Hatip | 383,625 | %14,39 | 90 |
| Şehit Servet Asmaz Anadolu İmam Hatip LisesiPansiyon | Gaziosmanpaşa | Anadolu İmam Hatip | — | %15,26 | 30 |
| Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi | Bakırköy | Anadolu İmam Hatip | 378,354 | %15,29 | 30 |
| Beşiktaş Kız Anadolu İmam Hatip LisesiPansiyon | Beşiktaş | Anadolu İmam Hatip | 387,579 | %14,10 | 30 |
| İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip LisesiPansiyon | Zeytinburnu | Anadolu İmam Hatip | — | %14,03 | 24 |
| Erenköy Kız Lisesi | Kadıköy | Anadolu | 390,094 | %13,90 | 150 |
Pendik liseleri · İstanbul mesleki ve teknik anadolu liseleri (mtal)
Sık sorulan sorular
- Nuri Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç puanla alıyor?
- 2025 LGS yerleştirmesinde Nuri Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Uçak Bakım Alanı) taban puanı 377,041 oldu. Bu puan, okula yerleşen son öğrencinin puanıdır.
- Nuri Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi kaç?
- 2025 yılında okulun taban yüzdelik dilimi %14,70 oldu. Yani okula yerleşen son öğrenci, sınava girenlerin en başarılı %14,70'lik kesimindeydi. Yıllar arasında karşılaştırma yaparken puandan çok yüzdelik dilime bakın.
- Nuri Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonlu mu?
- Resmî kayıtlara göre okulda pansiyon bulunmuyor.
- Nuri Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hangi yabancı dili okutuyor?
- Birinci yabancı dil: İngilizce.
- Nuri Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için tercih nasıl yapılır?
- Okul, merkezî sınavla (LGS puanıyla) öğrenci alır. Tercihler e-Okul üzerinden "Merkezî sınavla öğrenci alan okullar" ekranından yapılır; en fazla 10 okul seçilebilir.
Kaynak: İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü – LGS İstanbul (MEB yerleştirme sonuçları) (2021–2025 yerleştirme sonuçları) Son güncelleme: 6 Kasım 2026. Bu site MEB ile bağlantılı değildir; tercih öncesi bilgileri e-Okul'dan doğrulayın.