Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi · Şişli, İstanbul
Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi
Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2025 LGS yerleştirmesinde 400,640 taban puanıyla öğrenci aldı. 2025 yerleştirmesinde taban yüzdelik dilimi Türkiye geneli %10,65 oldu (2026 yüzdelikleri henüz yayımlanmadı). Bir önceki yıla göre yüzdelik dilim geriledi (okula girmek kolaylaştı). Okul merkezî sınav (LGS) puanıyla öğrenci alıyor.
- 2025 taban puanı
- 400,640
- 2025 yüzdelik dilim
- %10,65
- Türkiye geneli
- 2025 kontenjanı
- 30
- Pansiyon
- Yok
Programlar ve öğrenci alma bilgisi
| Program | Yerleştirme | Yabancı dil | Öğrenim | Öğrenci | Pansiyon |
|---|---|---|---|---|---|
| Bilişim Teknolojileri Alanı | Merkezî sınav (LGS) | İngilizce | — | Kız | Yok |
| Bilişim Teknolojileri Alanı | Merkezî sınav (LGS) | İngilizce | — | Kız | Yok |
| Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı | Merkezî sınav (LGS) | İngilizce | — | Kız | Yok |
| Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı | Merkezî sınav (LGS) | İngilizce | — | Kız | Yok |
Merkezî sınavla öğrenci alan okullar; fen ve sosyal bilimler liseleri ile proje okulu statüsündeki Anadolu, Anadolu imam hatip ve mesleki-teknik Anadolu liseleridir.
Son 5 yılın taban puanı ve yüzdelik dilimi
Puanlar her yıl sınavın zorluğuna göre değişir; yıllar arasında karşılaştırma için yüzdelik dilim daha güvenilirdir.
Bilişim Teknolojileri Alanı (Merkezî sınav (LGS), İngilizce)
| Yıl | Taban puan | Yüzdelik dilim | Kontenjan | Yerleşen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 400,640 | %10,65 | 30 | 30 |
| 2024 | 413,898 | %10,31 | 30 | 30 |
| 2023 | 422,172 | %11,41 | 30 | 30 |
| 2022 | 370,641 | %15,63 | 30 | — |
| 2021 | 0,000 | %0,00 | 30 | — |
Bilişim Teknolojileri Alanı (Merkezî sınav (LGS), İngilizce)
| Yıl | Taban puan | Yüzdelik dilim | Kontenjan | Yerleşen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 400,640 | %10,65 | 30 | 30 |
| 2024 | 413,898 | %10,31 | 30 | 30 |
| 2023 | 422,172 | %11,41 | 30 | 30 |
| 2022 | 370,641 | %15,63 | 30 | — |
| 2021 | 0,000 | %0,00 | 30 | — |
Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Merkezî sınav (LGS), İngilizce)
| Yıl | Taban puan | Yüzdelik dilim | Kontenjan | Yerleşen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 400,640 | %10,65 | 30 | 30 |
| 2024 | 413,898 | %10,31 | 30 | 30 |
| 2023 | 422,172 | %11,41 | 30 | 30 |
| 2022 | 370,641 | %15,63 | 30 | — |
| 2021 | 0,000 | %0,00 | 30 | — |
Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Merkezî sınav (LGS), İngilizce)
| Yıl | Taban puan | Yüzdelik dilim | Kontenjan | Yerleşen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 400,640 | %10,65 | 30 | 30 |
| 2024 | 413,898 | %10,31 | 30 | 30 |
| 2023 | 422,172 | %11,41 | 30 | 30 |
| 2022 | 370,641 | %15,63 | 30 | — |
| 2021 | 0,000 | %0,00 | 30 | — |
— : o yıl için kaynakta değer yok (program açılmamış ya da değer henüz yayımlanmamış).
Üniversite hedefleri
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin sık yöneldiği alanlarda üniversite bölümlerinin taban puanlarını kardeş sitemiz YKS Puan'da inceleyebilirsiniz.
TYT ile girilen ön lisans programları →İstanbul'da benzer puanlı liseler
| Lise | İlçe | Tür | Taban puan (2026) | Yüzdelik (2025) | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|---|
| Prof. Dr. Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi | Küçükçekmece | Anadolu | 404,222 | %10,69 | 180 |
| Hüseyin Bürge Anadolu Lisesi | Bayrampaşa | Anadolu | 403,968 | %10,79 | 150 |
| Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi | Başakşehir | Anadolu | 410,300 | %10,49 | 120 |
| Uluslararası Şehit Mehmet Karaaslan Kız Anadolu İmam Hatip LisesiPansiyon | Bahçelievler | Anadolu İmam Hatip | — | %11,02 | 30 |
| Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi | Sarıyer | Anadolu | 402,754 | %10,21 | 90 |
| Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip LisesiPansiyon | Üsküdar | Anadolu İmam Hatip | — | %10,18 | — |
| Mevlana Anadolu Lisesi | Gaziosmanpaşa | Anadolu | 407,607 | %10,12 | 150 |
| Büyükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | Zeytinburnu | MTAL | — | %11,21 | 30 |
Şişli liseleri · İstanbul mesleki ve teknik anadolu liseleri (mtal)
Sık sorulan sorular
- Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç puanla alıyor?
- 2025 LGS yerleştirmesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Bilişim Teknolojileri Alanı) taban puanı 400,640 oldu. Bu puan, okula yerleşen son öğrencinin puanıdır.
- Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi kaç?
- 2025 yılında okulun taban yüzdelik dilimi %10,65 oldu. Yani okula yerleşen son öğrenci, sınava girenlerin en başarılı %10,65'lik kesimindeydi. Yıllar arasında karşılaştırma yaparken puandan çok yüzdelik dilime bakın.
- Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonlu mu?
- Resmî kayıtlara göre okulda pansiyon bulunmuyor.
- Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hangi yabancı dili okutuyor?
- Birinci yabancı dil: İngilizce.
- Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için tercih nasıl yapılır?
- Okul, merkezî sınavla (LGS puanıyla) öğrenci alır. Tercihler e-Okul üzerinden "Merkezî sınavla öğrenci alan okullar" ekranından yapılır; en fazla 10 okul seçilebilir.
Kaynak: İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü – LGS İstanbul (MEB yerleştirme sonuçları) (2021–2025 yerleştirme sonuçları) Son güncelleme: 6 Kasım 2026. Bu site MEB ile bağlantılı değildir; tercih öncesi bilgileri e-Okul'dan doğrulayın.